جزییات مقالات
چگونه پایان نامه خود را به کتاب تبدیل کنیم؟
چگونه پایان نامه خود را به کتاب تبدیل کنیم؟

چاپ کتاب چه به صورت تالیفی ، چه بصورت ترجمه از منابع خارجی و چه تبدیل پایان نامه به کتاب ، می تواند مزایای بسیاری برای دانشجویان ، محققان و اساتید دانشگاهی به همراه داشته باشد. یک کتاب می تواند نشان دهنده تخصص فرد در موضوع کتاب باشد و نویسنده آن را از سایر همکاران خود ، مجزا کند. البته هنر نگارش کتاب ، موهبتی الهی است که هر کسی از آن برخوردار نیست و ترجمه کتاب نیز نیاز به تخصص بالا در زبان مبدا و مقصد دارد که چاپ کتاب را برای افراد دشوار می کند. اما تبدیل پایان به کتاب می تواند حلال این مشکل باشد و با تغییراتی جزئی در پایان نامه ارشد یا رساله دکتری ، آن را به عنوان کتاب چاپ و در کتابخانه ملی ثبت کرد و با این کار از مزایای بیشمار آن بهره برد.

برخی از مزایای چاپ کتاب
دریافت امتیازات پژوهشی ( دریافت 4 امتیاز در مصاحبه دکتری و کسب دو نمره پایان نامه برای دانشجویان دانشگاه آزاد )
بالا رفتن موقعیت های شغلی برای استخدام
ارتقای درجه علمی ، در نتیجه بالا رفتن حقوق و مزایا
ثبت پژوهش ها به اسم نویسنده و در اختیار قرار دادن آن برای عموم مردم
بالا رفتن اعتماد بنفس
عضویت در بنیاد نخبگان
افزایش سطح علمی کشور و به جریان انداختن ذخایر علمی و تحقیقاتی 
تاثیر چاپ کتاب در آزمون مصاحبه دکتری
همانطور که می دانید از مجموع 40 امتیاز پژوهشی تنها 4 امتیاز به تالیف ، ترجمه یا چاپ کتاب از پایان نامه اختصاص داده شده است  که امتیاز بالایی بشمار نمی رود ، اما تجربه نشان داده است ، افرادی که در رزومه خود سابقه چاپ کتاب داشته اند ، به مراتب از شانس بالاتری نسبت به سایر متقاضان  برای پذیرش در این آزمون بر خوردارند و داشتن کتاب در واقع نشان دهنده توانایی و تخصص دانشجویان است و روی نظر داوران مصاحبه کننده به طور غیر مستقیم بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

چگونه پایان نامه خود را به کتاب تبدیل کنیم؟
ابتدا تمامی کلمات پایان نامه را با گزینه Replace در Word تبدیل به کتاب کنید.
تمامی کلمات در این پژوهش و تحقیق و تمام کلماتی که نشان می دهند که کار پایان نامه می باشد را حذف کرده و آنها را تبدیل به کتاب کنید.
فهرست ها در پایان نامه به صورت ریز مطالب می باشد و همچنین دارای فهرست اشکال و نمودار و جداول می باشد که در کتاب فهرست اشکال و نمودار و جداول باید حذف شود و فهرست مطالب باید به صورت کلی  باشد.
مراحل چاپ کتاب از پایان نامه
بعد از آماده شدن فایل کتاب مراحل زیر برای چاپ کتاب از پایان نامه انجام میگیرد.

صفحه آرایی
اقدام به دریافت شابک به اسم نویسنده
طراحی جلد
دریافت مجوز فیپا و مجوز ارشاد
صدور مجوز پیش از چاپ 
چاپ و صحافی
ارسال کتاب ها به نویسنده